W dniu 17-10-2019 r, upamiętniając Dzień Ratownika Medycznego obchodzonego 13-tego października, gościliśmy w naszym Przedszkolu ratowników medycznych pracujących na co dzień w jędrzejowskim oddziale Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego. Panowie opowiedzieli Przedszkolakom na czym polega ich praca, przypomnieli numery alarmowe, w jakich sytuacjach należy na nie dzwonić, a co najważniejsze - pokazali na fantomie jak udzielać pierwszej pomocy. Każdy miał możliwość sprawdzić się w roli ratownika i przetestować nowo nabyte umiejętności wykonując resuscytację krążeniowo-oddechową. Duże wrażenie zrobiła także na dzieciach prawdziwa karetka, do której mogli wejść i obejrzeć jej wyposażenie, usiąść za kierownicą oraz sprawdzić na własne uszy jak głośne są jej sygnały stojąc w bezpośrednim sąsiedztwie. Z tego miejsca pragniemy również jeszcze raz podziękować panom ratownikom, którzy udzielili naszym Przedszkolakom cennych lekcji, aby wiedzieli jak zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia swojego i innych osób.